„Terapeuta jest w stanie zastąpić każdą potrzebę dziecka, ale wszystkie kołderki i inne sprzęty nie zastąpią terapeuty.”
O nas
Jesteśmy młodym, dynamicznie rozwijającym się gabinetem z serca Białołęki. Naszym celem jest pomoc dzieciom poprzez różnorakie terapie a w szególności poprzez Integracje Sensoryczną, Rehabilitację oraz Logopedię.
Dysponujemy kadrą chętnych do pomocy, młodych i stawiających na rozwój profesjonalistów dla których rozwój i pomoc dziecku to główna misja.
Zlokalizowani jesteśmy naprzeciwko ratusza Białołęka, niedaleko Galerii Północnej w nowoczesnym i komfortowym bloku. Sale są zaprojektowane specjalnie dla terapii i komfortu małych pacjentów.
Naszą misją jest pomoc dzieciom – jeżeli nie dysponujemy specjalistami z dziedziny, która może być potrzebna, nawiążemy w nimi współpracę, zawsze chętnie wspomożemy rodziców, przygotujemy plan pracy z domu i wiele innych.
Zapraszamy do kontaktu

Kim jesteśmy - nasz zespół

Olga Kwapisz
Fizjoterapeutka, terapeutka Integracji Sensorycznej, terapeutka ręki, pedagog
Moją misją jest pomoc dzieciom i efekty wyrażane przez rodziców jak i same dziecko są moim motorem napędowym każdego dnia. Chciałabym, żeby żadne dziecko nie miało problemów z sensoryką i staram się to zrealizować ze wszystkich sił. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na specjalności fizjoterapia, ale specjalizuję się w terapii dziecięcej w szczególności w Integracji Sensorycznej co w połączeniu z wiedzą oraz kursami m.in. metody Mckenzie pozwoliło uzyskać świetne rezultaty. Zajmuję się terapią dziecięcą jak terapia ręki, rehabilitacja, gimnastyka korekcyjna, integracja sensoryczna, kinezotapping i wiele innych przy czym bardzo chętnie pogłębiam swoją wiedzę.
Personalnie Olga jest fanką Earl Greya, dobrej książki oraz chodzenia po górach.

Monika Drojewska
Psycholożka, trenerka umiejętności społecznych, terapeutka ręki, mediator
Magister psychologii klinicznej oraz psychoprofilaktyki i poradnictwa psychologicznego. Ukończyłam studia na WSM. Na co dzień pracuję w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w pracy ale również prowadząc terapię; dzieci, młodzieży i dorosłych, jako interwent kryzysowy oraz wolontaryjnie pracując w telefonicznej pomocy psychologicznej.
W obszarze moich zainteresowań znajduje się psychologia dziecięca, terapia systemowa oraz wspieranie rodzin w budowaniu prawidłowych relacji pomiędzy ich członkami.

Aleksandra Soszyńska
Psycholog, Terapeuta Integracji Sensorycznej
Jestem absolwentką Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Terapeutą Integracji Sensorycznej.
Od kilku lat pracuję z dziećmi zarówno w placówkach publicznych, przedszkolach integracyjnych, czy przedszkolu terapeutycznym. Prowadzę również indywidualne terapie, poza placówkami oświatowymi. W pracy najważniejszym aspektem jest dla mnie indywidualne podejście i kierowanie się potrzebami dziecka. . Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa zabawa, dlatego podczas codziennej pracy staram się wykorzystywać jej elementy w celu kształcenia i rozwijania umiejętności dziecka.
Obecnie zajmuję się indywidualną Terapią Integracji Sensorycznej, Terapią Psychologiczną, oraz diagnozowaniem dzieci w kierunku zaburzeń Integracji Sensorycznej.

Sylwia Trochimowicz
Terapeutka SI, pedagog
Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
Stale dążę do podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i dokształcam się na studiach podyplomowych.
Coraz więcej dzieci przejawia kłopoty z nauką z powodu zaburzeń integracji sensorycznej i to skłoniło mnie do podjęcia studiów w tym kierunku. Każde dziecko zasługuje na to, aby czuć się dobrze ze sobą samym i czerpać radość z kontaktów z innymi ludźmi. Czasem potrzebuje fachowej pomocy i takową chcę nieść.
Jestem dumna z sukcesów moich uczniów, a gdy mają kłopot z pewnością siebie, pomagam im zauważać te sukcesy.
Praca z dziećmi daje mi satysfakcję i energię do podejmowania codziennych wyzwań. To dzieciom oddaję swoje serce, a każdy uśmiech i słowa „Kocham Panią” uskrzydlają mnie. Jestem spontaniczna i energiczna.
Prywatnie moją największą pasją są górskie wędrówki, a tuż za nimi joga. Słucham muzyki Jazzowej i kocham dalekie wycieczki rowerowe oraz dzikie zakątki Polski i nie tylko.

Olga Wiszniewska
logopeda, pedagog, terapeuta ręki
Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego UW oraz certyfikowanym Terapeutą Ręki. Praca terapeutyczna
z dziećmi z trudnościami w rozwoju mowy zainspirowały mnie do podniesienia kwalifikacji i ukończenia studiów podyplomowych na kierunku „Logopedia”.
Nieprzerwanie uzupełniam swoją wiedzę
i podnoszę kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Jestem osobą spokojną, empatyczną i sumienną. Potrafię nawiązać nić porozumienia z dziećmi. Praca
z najmłodszymi za każdym razem skłania mnie do refleksji i pomaga zrozumieć świat
z perspektywy dziecka. Dlatego też tak ważnym aspektem mojej pracy stało się uczenie dzieci, jak porozumiewać się z otoczeniem, jak wyrażać swoje potrzeby i emocje, jak zadbać o to, by7 być zrozumianym i zauważonym.

Karolina Sójka
Logopeda, audiolog.
Terapeuta miofunkcjonalny. Ukończyła dwustopniowe studia na kierunku Logopedia z audiologią i Logopedia na UŁ w Łodzi zdobywając tytuł magistra. Doświadczenie zawodowe w dużej mierze zdobywa w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Ukończyła liczne kursy doskonalące zawód logopedy min : „Terapia miofunkcjonalna”, „Terapia manualna z pacjentami z nieprawidłową funkcją języka”, „Ankyloglosja terapia logopedyczna przed i po zabiegu” „Terapia niepłynności mowy dzieci w wieku przedszkolnym-jąkanie wczesnodziecięce”.
Miejsce właśnie dla Ciebie
Jeżeli jesteś specjalistą z jednej z dziedzin związanych z terapią dziecięcą (niekoniecznie z terapii przedstawionych na stronie), profesjonalistą w swoim fachu i chcesz pomgać młodym pacjentom zgłoś się do nas. Szukamy właśnie Ciebie!
Zawsze chętnie nawiążemy współpracę z terapeutami, lekarzami, rehabilitantami i innymi specjalistami celem pomocy dzieciom. Skontaktuj się z nami


Gabinet
Komfortowy, wyciszony, łatwo dostępny. przyjemny, jasny, dyskretny. Każde z tych słów opisuje nasz gabinet. Sensoryczny Szałas dysponuje nowoczesnym lokalem zaprojektowanym specjalnie na potrzeby terapii zarówno sensorycznych jak i wszelkich innych. Sale mają dostosowywalny poziom jasności, klimatyzacje, wyposażone w nowe i profesjonalne sprzęty tak, aby każda terapia była idealna dla Państwa dziecka, żeby czuło się komfortowo, nie bało się wracać, a jednocześnie żeby było to odpowiednio dyskretne i spokojne.








Blok w którym zlokalizowany jest nasz gabinet jest zbudowanym w 2019 roku, komfortowym budynkiem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych. Na teren osiedla dostaniecie się Państwo najłtawiej od strony ulicy Szałasa – tam też korzystając ze schodów lub małej windy znajdziecie się przed budynkiem w którym na Pierwszym piętrze znajduje się nasze Centrum. Oczywiście na pierwsze piętro możecie się Państwo dostać zarówno windą jak i schodami.
W samym gabinecie dysponujemy poczekalnią i łazienką z przewijakiem, tak żeby oczekiwanie było komfortowe.
W niewielkiej odległości znajduje się duży parking jako, że pod blokiem często brakuje miejsca. Parking ten zlokalizowany jest nie dalej niż 150 metrów od gabinetu.
